PRODUCENCI
HOT INFO
PROMOCJE
CaJohns Select Jalapeno Puree
CaJohns Select Jalapeno Puree
35,00 zł 31,00 zł
szt.
Bad to the Bone Hot Sauce
Bad to the Bone Hot Sauce
28,00 zł 24,00 zł
szt.
CaJohns Jolokia 10 Salsa
CaJohns Jolokia 10 Salsa
35,00 zł 30,00 zł
szt.
PŁATNOŚCI

 

Habanero
 Nazwa: Habanero (Bonney pepper, Congo pepper )
 Skala (1-10): 10
 Skala Scoville'a: 100.000 ~ 325.000

HABANERO (Bonney pepper, Congo pepper) – król pośród chili. Nazwa “habanero” oznacza “z Havany”. Jej rodzimą ziemią jest półwysep Jukatan i Wyspy Karaibskie. Jest to jedna z najostrzejszych odmian chili, jednak pomimo nadzwyczaj ostrego pieczenia, pozostawia uczucie odświeżenia i posmak tropikalnych owoców. Pradawne powiedzenie głosi, iż papryka ta mieni się wszystkimi kolorami piekła i tylko szatan oraz Meksykanie mogą ją jeść w całości. Papryka Habanero w skali ostrości Scoville zajmuje jedno z najwyższych miejsc ze średnią punktów 285.000, a jej specjalnie wyhodowana pododmiana - Red Savina Habanero, uzyskała w tej skali 577.000 punktów.

Wygląd: długość ok.5 cm, szerokość ok.2-3 cm; ma kształt spłaszczonego dzwonka i przypomina małą dynię. Występuje w kilku kolorach: żółtym, pomarańczowym, czerwonym a nawet białym.

Zastosowanie: pokrojona używana do sals, zup, gulaszy i sałatek. Szczególnie nadaje się do marynat, wszelkich dań kuchni karaibskiej i meksykańskiej, barbecue i steków. Najbardziej zatwardziałym kulinarnym smakoszom polecany jest  sos zrobiony z papryki habanero oraz ziaren świeżego pieprzu. Nawet dla największych miłośników oceanicznej kuchni będzie to niezapomniane przeżycie. Chilli Habanero wchodzi w skład najostrzejszych sosów i dodatków, zmielona dodawana jest do przyprawy chilli. Wyprodukowano także specjalną odmianę sosu Tabasco - "Tabasco Brand Habanero Pepper Sauce". Jest to absolutnie niezbędna pozycja w kuchni gastronomicznych ryzykantów. Receptura podobna do sosów Jamajskich, w skład której wchodzą mango, papaja, banany oraz imbir, sprawia iż w pierwszej chwili kusi owocowym smakiem i aromatem, aby za chwile rozpalić w nas wulkaniczny ogień.

Występowanie: na Wyspach Karaibskich i na Jukatanie

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe