PRODUCENCI
HOT INFO
PROMOCJE
One Fuckin Drop at a Time
One Fuckin Drop at a Time
44,00 zł 30,00 zł
szt.
Sporządzanie octu

Ocet z chili może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie zwyczajowo używa się zwykłego octu. Przewagą jego jest jednak wyjątkowy aromat (różny w zależności od rodzaju użytego chili) oraz pikantny smak. Ocet z chili przygotowuje się podobnie jak olej z jedna tylko różnicą. Ponieważ ocet jest naturalnym środkiem konserwującym, nie jest wymagane tak sterylne przygotowanie butelek, jak to ma miejsce w przypadku sporządzania oleju. Wystarczy ich umycie i osuszenie.  Ocet jest dodatkowo bardziej aromatyczny niż olej, co daje niezliczone możliwości łączenia jego smaku z paprykami chili o różnym stopniu ostrości i różnym smaku.

 

 

 

Ocet z Chipotle
3 chili Chipotle, oczyszczone z nasion, posiekane
2 szklanki octu (polecamy hiszpański ocet winogronowy)

W małym rondlu na średnim ogniu opiekamy chili przez 2 minuty, odwracając po pierwszej minucie. doprowadzamy do lekkiego wrzenia. Zmniejszamy ogień i pozostawiamy jeszcze na 3 minuty. Następnie przelewamy do zamykanego szklanego pojemnika (np. do słoika). Zostawiamy na 7-10 dni w ciemnym, chłodnym miejscu. Przesączamy przez sitko i przelewamy do butelek.

 

 

 

Ocet Thai Dragon
4 chili Thai Dragon oczyszczone z nasion, posiekane
2 szklanki octu ryżowego

Umieszczamy chili i ocet w małym rondlu. Gotujemy na małym ogniu przez 3 minuty. Następnie przelewamy do zamykanego szklanego pojemnika (np. do słoika).  Zostawiamy na 7-10 dni w ciemnym, chłodnym miejscu. Przesączamy przez sitko i przelewamy do butelek. Jako ozdoby wrzucamy do butelki 2-3 Thai Dragon chili.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl