PRODUCENCI
HOT INFO
PROMOCJE
El Yucateco Chipotle
El Yucateco Chipotle
24,00 zł 12,00 zł
szt.
El Yucateco Jalapeno
El Yucateco Jalapeno
22,00 zł 11,00 zł
szt.
Captain Thoms West African VooDoo Juice
Captain Thoms West African VooDoo Juice
45,00 zł 20,00 zł
szt.
Tytuł najostrzejszej chili na świecie ponownie skradziony

Ostra walka toczyła się o zaszczytne pierwsze miejsce w rankingu najostrzejszych chili na świecie. Jednakże 25 lutego 2011 roku, hodowca z Wielkiej Brytanii trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako „twórca” zwycięskiej chili.
Wcześniej tytułem tym z wynikiem 1.067.286 SHU przez okres zaledwie dwóch tygodni cieszyła się Infinity chili. Jej nazwa nawiązuje do  „niekończącego się” pieczenia, którego doświadcza się po jej zjedzeniu. Teraz jednak Infinity chili została zdetronizowana przez Naga Viper Gerald’a Fowler’sa.
To był bardzo krótki okres panowania na szczycie dla Infinity Chili Nick’a Woods'sa. Po miesiącach sprzecznych informacji Fowler może mieć pewność, że jego chili przoduje w klasyfikacji – na chwilę obecną bynajmniej.  
Naga Viper pobiła Infinity Chilli o 240.000 jednostek Scoville’a, osiągając poziom 1.382.118 SHU. Została określona jako “wystarczająco ostra, by zdzierać farbę
Ciekawostką jest, iż obaj konkurenci w walce o tytuł najostrzejszej chili pochodzą z Wielkiej Brytanii. Wood’s właściciel, Fire Foods z Grantham w Lincolnshire. Natomiast Fowler, właściciel
The Chilli Pepper Company, uważa iż to warunkom klimatycznym Kumbrii zawdzięcza swój sukces. Pomimo iż każdy narzeka tu na pogodę i deszcze, pomogły one jednak w wyhodowaniu najostrzejszej chili na świecie.
W międzyczasie Naga Viper oraz Infinity Chilli pobiły Bhut Jolokię z Indii, która od 2007 roku cieszyła się tym tytułem z wynikiem 1.047.427.
Obecnie wyniki osiągnięte przez Infinity chili i Naga Viper są przedmiotem sporów. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone dodatkowe bardziej rygorystyczne badania w celu oceny, która odmiana chili należy do najostrzejszych na świecie.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl