

Blairs Ultra Death Sauce

Opis
Najostrzejszy sos z serii Blair's Death Sauces. Sos Ultra Death został wprowadzony w miejsce legendarnego sosu Jersey Death. Poziom ostrości wzmocniono do tego stopnia, iż sos ten jest 800 razy bardziej ostry od papryki Jalapeno. Natomiast smak, dla prawdziwych Chiliheadów będących w stanie go wyczuć i docenić, został wzbogacony dodatkiem chili Naga Jolokia. Tradycyjnie do podpisanej przez Blairs’a butelki, dołączony jest efektowny breloczek z czaszką. Zabójczy sos w zabójczo dobrej cenie.
Skład: czerwona papryka Habanero, Naga Jolokia, papryka Cayenne, biały ocet, pomidory, papryka piri-piri, nasiona dyni, sok z limonki, sól, przyprawy, guma ksantanowa.
Zastrzeżenie: Sos jest wyjątkowo ostry. Począwszy od zakupu, całe ryzyko związane z jego używaniem i spożywaniem, przechodzą w całości na Nabywcę.
* wynik najczęściej przytaczany przez różne źródła, także sprzedażowe; producent jednak, nie określa liczby jednostek Scoville'a dla tego sosu, z uwagi na różnice w poziomie ostrości w poszczególnych partiach produktu (wynikające z różnego poziomu ostrości papryk, wykorzystanych do ich produkcji)
Szczegóły
Opakowanie | butelka, 148 ml |
Skala (1-10) | 10+++ |
Skala Scoville'a | 800.000* |